Ile jest parków narodowych w USA?

Prawidłowa liczba to 62, choć często można trafić na informację o 59 parkach narodowych. Dlaczego? Ponieważ mało kto wie o świeżym nabytku w postaci White Sands National Park oraz Indiana Dunes National Park (2019) czy o rok starszym Gateway Arch National Park, będącym konstrukcją upamiętniającą wizję Thomasa Jeffersona i rolę St. Louis w ekspansji Stanów Zjednoczonych na zachód. Czy tylko mi trudno go za park narodowy uznać?

Przygotowanie podróży do USA

Przekraczając granicę większość podróżnych musi okazać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy ponad planowany pobyt. Wyjątek stanowią obywatele niektórych krajów, w tym Polski, którzy powinni okazać paszport ważny przez okres planowanego pobytu. Niezbędna jest autoryzacja ESTA lub wiza.

Zwiedzanie parku narodowego

Nie ma przesady w twierdzeniu, że na zwiedzaniu ogromnych obszarów parków narodowych można spędzić całe życie. Niestety odwiedzający mają zazwyczaj dzień lub dwa, dlatego warto się przygotować z wyprzedzeniem i nie tracić czasu na miejscu.

Nasze plany wycieczek po USA

Są napięte, ku rozpaczy mojego męża, ale nie zdarzyło się nam, któregoś z punktów nie zrealizować ani nie mieliśmy poczucia, że zostało jeszcze dużo do zobaczenia. Oczywiście było wiele atrakcji po drodze i faktycznie na nie czasu zabrakło. Wyjazd mógłby też skupić się na jednym stanie, ale po co skoro można przejechać trzy:)