TreeHouse Point

domek na drzewie - las deszczowy

WYJĄTKOWY NOCLEG NIEDALEKO SEATTLE

Treehouse Point to 6 domków na drzewach, położonych w Fall City, 30 minut jazdy od Seattle w stanie Waszyngton i raptem 9 minut od słynnych Snoqualmie Falls, jednej z głównych atrakcji regionu.
Każdy z domków jest inny. Starannie wykonany, z pasją. Najbardziej spektakularny to Temple of the Blue Moon, zdjęcia na jego tle to prawdziwa uczta i nawet tabliczka do not disturb na odstraszającym łańcuchu tego nie zepsuje.

Treehouse Point - Temple of the Blue Moon
Temple of the Blue Moon

Do dyspozycji gości jest wspólna przestrzeń, gdzie odbywają się m.in. zajęcia z jogi, zejście do rzeki i trasy do pieszych wycieczek, lodge, gdzie serwowane są śniadania. Swoją drogą to są obłędne! Naprawdę uczciwie domowe. Ciasta jakie znamy z babcinej kuchni, prawdziwa granola, pyszne fritaty, jajka w różnej formie, owoce, które smakują. Nie jest tajemnicą, że śniadania w USA są koszmarem. Dlatego tak wielkie wrażenie zrobiły na nas tutejsze. Naprawdę próbowaliśmy najeść się na zapas. Tym większym, pozytywnym zaskoczeniem były późniejsze posiłki podczas naszej objazdówki po rejonie Pacific Northwest.

Nie można niestety wpaść, żeby posiadłość obejrzeć. Ale możliwe jest umówienie się na zorganizowaną wycieczkę.

Minimalny pobyt w Treehouse Point to dwie doby, chociaż moim zdaniem jedna noc jest w zupełności wystarczająca. Możecie spróbować tak jak my tą drugą odsprzedać za pośrednictwem ośrodka.
Łazienki są wspólne, wc znajduje się bezpośrednio przy domku, chociaż zamiast spłuczki będą trociny:) Pamiętajcie o chłodnych wieczorach, szczególnie po kąpieli, nawet w wakacyjnych miesiącach.

Ceny za dobę zaczynają się od 300$ i sięgają nawet 600$.

Poza wysokim kosztem jest jeszcze jeden minus. Ruch uliczny. Domki mimo że położone w lesie na lekkim odludziu, sąsiadują z drogą, po której od wczesnych godzin porusza się sporo aut i niestety wyraźnie je słychać.

Treehouse Point - Nest
Treehouse Point - domek na drzewie

TWÓRCY

Całość należy do rodziny Nelsonów. Pomysł zaczerpnęli z dzieciństwa i wspomnień z przydomowego ogrodu, które w dorosłym życiu zaowocowały realnym projektem, a ten wciąż rozwija się. Czekamy na Treehouse Resort and Spa, które jest w trakcie budowy. Nie jest jeszcze znana data otwarcia, ale wiemy już, że położone jest w miejscowości Redmond.
Domki na drzewach znajdują się również w 3 innych stanach: Maine, Teksasie oraz Tennessee.

Treehouse Point - Trillium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy