Kanion Antylopy

Upper Antelope Canyon

INFORMACJE

Kanion znajduje się na terenie Indian, czeka się pod zadaszoną wiatą, gorąc nie odpuszcza, ale po wejściu do… jesteśmy w innym świecie.

Tak, będziecie w grupie. Czas trwania wycieczki to 50-60 minut, na miejsce dowiozą was terenówkami. Bywa wąsko, ale jeśli chcecie wyjść poza strefę komfortu i zwiedzić nietypowe zakątki, o których zwykły turysta nie wie, bo nie jest taki ambitny, polecam! Sama trasa do Upper Antelope Canyon jest bardzo łatwa, nie ma żadnego schodzenia w dół.
My zdecydowaliśmy się na photographic tour (2-2,5h), dzięki której byliśmy tylko we dwoje, grupy musiały czekać, aż zrobimy idealne ujęcie, a przewodnik pomagał ustawić aparat, żeby wydobyć z otaczającej nas atrakcji to co najlepsze. Teraz ceny bardzo poszły do góry, ale i tak byśmy się zdecydowali. Warunkiem jednak jest żeby każdy z uczestników miał ze sobą aparat ze statywem.

Lower Antelope Canyon jest szerszy i dłuższy, dostać się do niego można schodząc po drabinkach. Ceny wejściówek są niższe, o rezerwacje łatwiej. Ale jeśli zależy wam na charakterystycznych zdjęciach ze słupami światła, tutaj ich nie zrobicie.

REZERWACJA

Nie jest obowiązkowa, ale bez niej szanse na wejście są praktycznie żadne. Płaci się na miejscu. Doliczą również 8$ opłaty na rzecz The Navajo Parks & Recreation. Jeśli zdecydujecie się na odwiedzenie obu kanionów, pokażcie że już opłaciliście te obowiązkowe osiem dolarów, w przeciwnym razie obciążą was ponownie.

Zwróćcie uwagę na dostępne godziny i porównajcie z czasem, który zajmie wam dojazd. My mieliśmy do pokonania 180 km znad Wielkiego Kanionu i złamaliśmy po drodze sto przepisów drogowych, żeby zdążyć. Koniec końców byliśmy godzinę za wcześnie:)

Beams of light (słupy światła) najlepsze są od 11:30 do 13:30 (tą godzinę wybraliśmy i było rewelacyjnie). Trzeba być 30-60 minut przed. Wejście może zostać w każdej chwili odwołane, jeśli będzie jakakolwiek szansa na deszcz (nagłe powodzie). Efekt dla którego wybieracie się do Kanionu nie wystąpi przy zachmurzonym niebie.

Uczulam na strefy czasowe! Na miejscu używają daylight saving time (dst) w lecie, gdy większość obszarów Arizony nie. Telefon nie zauważy tej zmiany, a jest 1h różnicy. Żeby było trudniej sieć komórkowa łapie sygnał już z sąsiednim Utah, które też ma inną godzinę:)

Ja zdecydowałam się na Navajo Tours. Mieszczą się tuż przy wjeździe do Kanionu, gdy większość organizatorów ma swoje siedziby w Page i stamtąd dowożą (nawet 20 minut w jedną stronę). W Page godzina jest taka sama jak w całej Arizonie.

https://navajotours.com

Upper Antelope Canyon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy