Blue Ridge Parkway

755 km malowniczej trasy, która biegnie przez stany Virginia i Karolina Północna. Nie jest to po prostu ładna droga i sporo wolniejsza alternatywa dla autostrady. Zarządzana przez National Park Service, oferuje przejazd przez region najstarszych gór na świecie, widok na najwyższy szczyt wschodnich Stanów Zjednoczonych, najstarszą rzekę w Ameryce Północnej, najgłębszy wąwóz na wschód od Wielkiego Kanionu czy najwyższy wodospad na wschód od Gór Skalistych.

Piękne połączenie Shenandoah National Park i Great Smoky Mountains, które znajdują się na obu końcach Blue Ridge Parkway. Cała trasa podzielona została na fragmenty RIDGE | PLATEAU | HIGHLANDS | PISGAH, które przede wszystkim różnią się krajobrazem; od farm po zamglone lasy. My mieliśmy ogromną przyjemność przejechania w części tego ostatniego!
Punktów widokowych, przy których można się zatrzymać jest mnóstwo. Mamy do dyspozycji zatoczki, miejsca starczy dla wszystkich. Widokówki charakterystyczne szczególnie dla Great Smoky Mountains znajdziemy właśnie tutaj. Zielone szczyty zasnute chmurami wyglądają spektakularnie. Im gorsza pogoda tym lepiej:) a ta jest bardzo zmienna w tych okolicach.

STACJE BENZYNOWE

Upewnijcie się, że macie zapas paliwa. Droga jest bardzo kręta, co chwilę wjeżdżamy pod górkę. Na trasie nie ma żadnej stacji benzynowej. Nam rezerwa włączyła się na początku, a po 10 milach zrobiło się nerwowo, bo dalej nie było żadnego zjazdu. W którymś momencie zaczęliśmy wykorzystywać ukształtowanie terenu jadąc na jałowym biegu. W dodatku lało jak z cebra…

http://www.blueridgeparkway.org