Blue Ridge Parkway

Blue Ridge Parkway

755 km malowniczej trasy, która biegnie przez stany Virginia i Karolina Północna. Nie jest to po prostu ładna droga i sporo wolniejsza alternatywa dla autostrady. Zarządzana przez National Park Service, oferuje przejazd przez region najstarszych gór na świecie, widok na najwyższy szczyt wschodnich Stanów Zjednoczonych, najstarszą rzekę w Ameryce Północnej, najgłębszy wąwóz na wschód od Wielkiego Kanionu czy najwyższy wodospad na wschód od Gór Skalistych.

Piękne połączenie Shenandoah National Park i Great Smoky Mountains, które znajdują się na obu końcach Blue Ridge Parkway. Cała trasa podzielona została na fragmenty RIDGE, PLATEAU, HIGHLANDS oraz PISGAH, które przede wszystkim różnią się krajobrazem; od farm po zamglone lasy. My mieliśmy ogromną przyjemność przejechania w części tego ostatniego, który zaczyna się tuż przy najczęściej odwiedzanym parku narodowym USA.
Punktów widokowych, przy których można się zatrzymać jest mnóstwo. Mamy do dyspozycji liczne zatoczki, gdzie miejsca starczy dla wszystkich. Widokówki charakterystyczne szczególnie dla Great Smoky Mountains znajdziemy właśnie tutaj. Zielone szczyty zasnute chmurami wyglądają spektakularnie. Im gorsza pogoda tym lepiej:) a jest bardzo zmienna w tych okolicach.

STACJE BENZYNOWE

Upewnijcie się, że macie zapas paliwa. Droga jest bardzo kręta, co chwilę wjeżdżamy pod górkę. Na trasie nie ma żadnej stacji benzynowej. Nam rezerwa włączyła się na początku, a po 10 milach zrobiło się nerwowo, bo dalej nie było zjazdu. W którymś momencie zaczęliśmy wykorzystywać ukształtowanie terenu jadąc na jałowym biegu. W dodatku lało jak z cebra…

http://www.blueridgeparkway.org

Blue Ridge Parkway - widok
Blue Ridge Parkway - zbliżenie
Blue Ridge Parkway - wiosna
Blue Ridge Parkway - odcienie zieleni
Blue Ridge Parkway - chmury
Blue Ridge Parkway - mgła
Blue Ridge Parkway - droga

ZOBACZ INNE PARKI W STANIE KAROLINA PÓŁNOCNA I POŁUDNIOWA

SZLAK APPALACHÓW

CONGAREE

GREAT SMOKY MOUNTAINS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy