Biscayne

NPS PHOTO Biscayne Bay - życie podwodne
nps.gov

Biscayne National Park zajmuje 700 km², z czego 95% powierzchni parku znajduje się pod wodą.

Tak jak nurkowanie na Key West czy przy Dry Tortugas nie dostarczy wam prawdziwych podwodnych przeżyć, ponieważ rafy po prostu nie ma, woda jest pełna unoszących się drobinek piasku, co mocno ogranicza widoczność, a całość niestety pozbawiona jest kolorów, tak w Biscayne National Park czeka prawdziwa uczta. Jak długo jeszcze, nie wiem. Niestety podwodny świat na naszych oczach praktycznie wymarł.

Biscayne - mapa parku
nps.gov

REZERWACJE

Park Narodowy Biscayne oddalony jest raptem o 30 minut jazdy od słynnego Everglades. Tutejsze Visitor Center robi wrażenie i jest jedynym punktem na lądzie. Stąd odpływają zorganizowane wycieczki, które są kluczowe, by park poznać.
Wjazd jest darmowy, natomiast ceny wypraw zaczynają się już od 44$, a nurkowanie od 69$. Rezerwację trzeba zrobić online, najpopularniejsza opcja, czyli 3,5 godzinny snorkeling jest tylko dwa razy dziennie, o 9:15 i 13:25. Zwiedzanie wraków (na terenie parku jest ich 6) tylko raz dziennie, o 13:30. Liczba miejsc ograniczona (20 osób). Sprzęt można odpłatnie wypożyczyć.

Szanse na dostanie się na pokład bez rezerwacji są praktycznie żadne, chociaż nie jest konieczne, by ją robić z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Na następny dzień miejsca powinny być. Opłata z góry.

http://www.biscaynenationalparkinstitute.org/biscayne-eco-adventures/

Jeśli nie uda się wam skorzystać z oficjalnych wycieczek, a macie tylko konkretny dzień na zwiedzanie, na stronie parku jest rozpiska polecanych firm zewnętrznych, ale startują z Miami:

https://www.nps.gov/bisc/planyourvisit/guidedtours.htm

NPS PHOTO Biscayne Bay - rafa koralowa
nps.gov
NPS PHOTO Biscayne Bay
nps.gov

NOCLEGI

Park Narodowy Biscayne posiada dwa pola namiotowe, położone na Elliott Key (największa wyspa z 1,6 km pętlą lub 22 km pieszą trasą) i Boca Chita Key (najpopularniejsza wyspa i niecały kilometr ścieżki). Dostęp do wody pitnej jest tylko na tej pierwszej. Opłata wynosi 25$ i nie ma możliwości zarezerwowania. Kto pierwszy ten lepszy.
Oczywiście największa baza noclegowa jest w Miami, ewentualnie pobliskim Homestead.

ZOBACZ INNE PARKI W STANIE FLORYDA

EVERGLADES

DRY TORTUGAS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy